במוצ"ש 17.3.2018 התקיים המשחק האחרון לעונת 2017/18 של ליגת הכדורסל

במוצ"ש 17.3.2018 התקיים המשחק האחרון לעונת 2017/18 של ליגת הכדורסל , אבל לפני שנגיע לסוף נתחיל מההתחלה.

עונת הליגה השמינית של אס"ח התחילה על הנייר עם 4 קבוצות מעניינות וחזקות לב ת"א , דולפיני תל כביר ,מתחבר ראשל"צ וקינגס יהודמונוסון, שכל אחת מהן התחזקה טוב בדרגי א'.

מבחינת איזון דרג א' זה התחיל כהבטחה נהדרת אבל מהר מאד אצל קבוצה אחת קינגס יהודמונוסון הלב והנשמה שלה מאור בן זאב פרש מהליגה עוד לפני שבכלל התחילה העונה והשאיר חור ענקי אותו ניסו למלא בהמשך שאר דרגי א' של הקבוצה כגון קובי אמינוב , תמיר ניילינגר וגיא קורח אבל דווקא לאחר שגם השלושה האחרים פרשו ואחרי חילופי מאמנים בועז אחד העם בנופר סבן כדי לבצע זעזוע לסגל השחקנים. הקבוצה במקום להתפרק ,התרוממה ונהייתה יותר מחוזקת ומגובשת ולמרות שאת כל הליגה והגביע היא השקיפה מתחתית הטבלה עם אפס ניצחונות ,היא לא הייתה רחוקה מלהפתיע ולגנוב כמה ניצחונות בעזרת נופר שהשקיעה בשחקנים ובשחקנים שהתעלו על עצמם כמו נמרוד מורן, חי בנעים , יואב רוזנבלט , אילו בנעים, אלעד רוט , דביר גילאור וליאור איטח אבל בחצאי גמר גביע+ליגה נכנעה ליריבה החזקה לב ת"א ועפה בסוויפ כפול בסיכום חצאי גמרים ונשארה עם המחמאות על השיפור וההתמדה

הקבוצה השנייה דולפינס תל כביר אומנם נחלשה מעט ביחס לעונה שעברה כשעשתה תעבורת שחקנים אבל עדיין היא הייתה מחוזקת טוב עם שגב פירסט , איתי תאסירי , אופיר כרסנטי ,יוני לוי וכמובן אדיר זריהן המאמן הדגול שגם הפך את עצמו לשחק גיבוי לעת צרה. ההתחלה הייתה  מבטיחה שהפעם היא תיתן פייט ותלך רחוק גם השנה עד הגמר ואף תעקוץ ותיקח תואר. למזלה הרע אופיר כרסנטי אחד מדרגי א' שלה פרש עקב בעיות בריאות , שחקן אחר מתן שלום נפצע ונעדר לחודשיים שלמים ולמרות שבהתחלה תל כביר עוד עשתה סנסציה  עת ניצחה במחזור השני את האלופה לעתיד והראתה שהיא מסוגלת ללכת ולדרוס את הליגה נחתו עליה המכות של פציעות שחקניה ופרישה של אחד מדרגי א. זה האט את התקדמות הקבוצה וגרם לה להסתבך במאבקי הדירוג על המקום השני מול מתחבר ראשל"צ כשבסופו של דבר ראשל"צ השלימה סוויפ כפול בחצאי גמר גביע+ליגה על תל כביר ההמומים שיכלו להיות דווקא בצד המנצח של ההתמודדות ביניהן ונכנעו דווקא בגלל אלילת המזל הרע והסלים שלא נכנסו להם.

הקבוצה השלישית מתחבר ראשל"צ שבתחילת העונה הייתה הקונטרה ללב ת"א ומקבוצה בינונית ומטה בשנים קודמות , הפכה למתמודדת לגיטימית לאיים על תארי אס"ח הגביע והאליפות.שהשחקנים היו אילן קינסבורסקי וגיא מאור צמד השלד של שועלי ב"ש בעבר ועם דנאל קנפו הקלעי הכי טוב בליגה כשעדי גולן מתפקד שנה שניה כמאמןשחקן ומשתפר באימון ועוד הרים את הרמה של אסף רוזנברג, יניב עופרי, סשה ביידרמן ואבי לוי   זה התחיל טוב אצל הכתומים כשהובילו את טבלת הליגה צמוד צמוד עם לב ת"א והיו ביניהן חילופי מקומות עד שהגיע המעידה הראשונה של הכתומים דווקא מול לב ת"א שניצחה אותה בשלושה סיבובי ליגה במאזן 3-0 מה שהוריד את ראשל"צ למקום השני ולקבל הגרלה אכזרית בדמות תל כביר הרעבים. בסיבובי הגביע ראשל"צ דווקא מעדו אצל יריבה נוספת תל כביר וירדה עד למקום השלישי כשבדרך היא מאבדת את דנאל קנפו שלא עבר את חובת 8 הופעות לדרג א'. וככה שהיא עם חצי כוח צירפה במפתיע את השומר הקטלני יוני שפירא עד לתום סיבובי הגביע ולתחילת צמד מאבקי חצאי גמר מול תל כביר. אומנם צמד משחקי חצאי גמר גביע+ ליגה ראשל"צ ניצחו ועלו לגמרים אבל זה הלך קשה עם דם ,יזע ודמעות והרבה יריבות מרה עם תל כביר כשבשני המשחקים היא מנצחת בקושי בשיניים וזה היה וואחד מאבק. ראשל"צ עשתה היסטוריה פרטית כשעלתה לשני גמרים ראשונים שלה בשני המפעלים ועדי גולן הוכתר כמאמן הכי צעיר שעשה את ההיסטוריה הזאת לקבוצה מעיר היין. אבל כשעומדת מולך קבוצה עתירת ניסיון כלב ת"א , עם מאמן קבלן תארים ושועל קרבות ותיק כמו יובל להב, קל זה לא יילך ואכן בשני הגמרים גם בגביע וגם בגמר אליפות , יובל להב וקבוצתו דרסו ללא רחם את הכתומים כשראשל"צ נשארו רק עם המחמאות על עלייה ראשונה לגמרים אבל עם נציגים טובים במצטייני העונה

הקבוצה הרביעית והאחרונהלב ת"א שועלית קרבות ותיקה של גמרים שעלתה במשך 8 עונות ליגה  ל-7 גמרי אליפות ו6 גמרי גביע למודת ניסיון ,קור רוח ואיפוק עם 4 שחקני דרג א' טובים כמו אופיר אטלס  , דניס קולומייץ ,אור פוגל קפטן ותיק והשחקן האגדי של היריבה המרה לשעבר שועלי ב"ש יניב סמידוברסקי שעשה מעבר מתוקשר לצהובים. כשאלעד ראטה חוזר מפרישה. זה היה התחלה מבטיחה ולמרות מעידה קטנה במחזור הליגה השני כשהפסידו לתל כביר ובמחזור גביע אחרון שהפסידו לראשל"צ , ת"א למעשה סיימה בשני המפעלים הרגילים במקום הראשון עם הפסד בודד בכל מפעל (ולמעשה פיספסה אפשרות לשחזר את השיא של שועלי ב"ש עם מאזן נטול הפסדים) וקיבלה את קינגס יהודמונוסון אותה ניצחה בסוויפ כפול בחצאי גמרים וקיבלה בגמרים יריבה חדשה ראשל"צ שתיכננה להרוס לת"א ולתקוע לה מקל בגלגלים של המכונה המשומנת ולגנוב ניצחון ותואר בעלייה ראשונה לגמר כלשהו. ת"א התכוננו היטב ושיחקו חזק כמו שרק הם יודעים לשחק והראו לראשל"צ שעדיין הכתומים צריכים ללמוד הרבה כדי לקחת תואר ולא בעלייה ראשונה לגמר. ת"א נתנו הצגה בשני הגמרים עם ניצחונות בהפרשים גבוהים שלא נתנו סיכוי לראשל"צ ועדי גולן לבצע קאמבק וזכו בצדק בדאבל שני רצוף ודאבל שלישי ב4 עונות האחרונות תחת המאמן וקבלן התארים יובל להב ות"א סגרו את עונת 2017/2018 עם 8 תארים 3 אליפויות ,5 גביעי מדינה 

בהיסטוריה של אס"ח כשדולקות אחריה היריבה המרה לשעבר שועלי ב"ש עם 3 אליפויות ו2 גביעי מדינה וקינגס יהודמונוסון עם 2 תארי אליפות וגביע מדינה אחת. מה יהיה בעונת 2018/2019? 

מצטייני העונה הם:

מנהל העונהירין חברה, קינגס יהוד

מאמנת העונהנופר סבן, קינגס יהוד

שחקן MVP ותיקאלעד ראטה, לב תל אביב

מלך הסליםגיא מאור, מתחבר ראשון לציון עם 115 נק' בעונה הסדירה.

תגלית העונהרועי שטיינברג, דולפינס תל כביר

חמישיה העונהאילן קינסבורסקי (מתחבר ראשון לציון), איתי תאסירי (דולפינס תל כביר), אלעד ראטה (לב תל אביב), גיא מאור (מתחבר ראשון לציון), אופיר אטלס (לב תל אביב)

שחקן MVP העונהגיא מאור, מתחבר ראשון לציון

תודה לכל השחקנים, צוותים מכל ארבעה הקבוצות על העונה נהדרת.

תודה רבה לצוות מזכירות, אהרון שלום, משה עטיה ושמעון תורג'מן ותודה מיוחדת לרכז הליגה ג'ימי חבצני שניהל בצורה נפלאה את כל הליגה.